Cvetlični med je prvi med, ki se ga pridela v sezoni. Čebele nabirajo nektar na medovitih rastlinah, ki cvetejo spomladi. Zaradi raznovrstnosti, ki jo ponuja naša lokacija na sadnem drevju, spomladanskih rožah, regratu in divji češnji je med precej mešan, a se čuti okus po divji češnji, ki je za čebele ena bolj priljubljenih za nabiranje medičine.
Čebelji pridelki
Akacijev
Akacijev paša velja za glavno pašo na našem območju. Akacijev med je precej svojevrstne saj je izredno milega okusa in svetle barve. Zaradi različne vsebnosti enostavnih sladkorjev je akacijev med na okus najbolj sladek med vsemi medovi in se ga lahko uporablja kot naravno sladilo, ki ne bistveno vpliva na okus pijače. Izredno priljubljen je pri otrocih saj je blagega in prijetnega okusa.
Kostanjev
Kostanjeva paša je zadnja paša, ki jo čebele z veseljem pričakujejo saj jim poleg medičine nudi tudi obilico cvetnega prahu. Kostanjev med je temno rjavordečkaste barve in po okusu je nekoliko bolj grenak od ostalih medov. Velja za enega izmed najbolj zdravilnih, saj vsebuje zelo veliko rudninskih snovi in je zato eden izmed najbolj iskanih medov. Njegova izrazita aroma ga ločuje od vseh preostalih vrst medov.
Med v satju
Med v satju je najbolj pristen med, saj ga najdemo zaprtega v satovju, kamor so ga nanosile čebele. Skupaj z voskom je izredno zdravo živilo, ki ga lahko žvečimo kot žvečilko, nato pa pogoltnemo vse skupaj, saj tudi vosek ima svoje pozitivne učinke. Pridobiva se ga izključno iz deviškega satja in vsebuje mešan med.
Cvetni prah – osmukanec
Cvetni prah osmukanec se pridobiva na bradi panja in se ga nato ali direktno shrani v zamrzovalniku ali pa posuši. Je izjemno prehransko dopolnilo saj vsebuje vse človeku esencialne aminokisline in je bogat z vitamini in vsebuje razne maščobne kisline. Priporočljivo je jemati cvetni prah ob zajtrku kot kuro in sicer dvakrat letno. POZOR: potrebno je najprej ugotoviti ali smo alergični nanj z majhnimi dozami in jih nato postopno povečevati.
Cvetni prah – izkopanec
Cvetni prah izkopanec je najbolj kakovosten cvetni prah saj ga čebele dodelajo s slino in dodatkom meda. Vse skupaj fermentira v celici satovja in šele nato ga čebelar pridobi z izkopavanjem. Prav zaradi tega postopka fermentacije ima ta oblika cvetnega prahu dodatno hranilno vrednost.